Dračí loď je když

Dračí lodě se objevily před více než 2000 lety v Číně. Odtud jejich typické dračí hlavy na špici lodě a dračí ocasy na zádi. Novodobá historie tohoto sportu se datuje od roku 1976, kdy se uskutečnil první festival dračích lodí v Hong-Kongu. Odtud se sport bleskově rozšířil do celého světa, kdy k roku 2007 se této disciplíně aktivně věnuje přes 50 miliónů sportovců z více než 50 zemí světa. Od roku 1995 mezinárodní federace dračích lodí pořádá oficiální mistrovství světa i mistrovství Evropy. Párkrát už proběhlo v i ČR.

Klasická, dlouhá dračí loď je dlouhá 12,5 metrů, bez posádky váží kolem 250 kg. Má tvar otevřené kanoe s dračí hlavu na špici a dračím ocasem na zádi. V sestavě je maximálně 20 vsedě pádlujících závodníků (10 nalevo a 10 napravo), bubeník a kormidelník. V plně obsazené sestavě tak může dračí loď vážit i přes 2 tuny.

V poslední době závodíme někdy i na krátkých lodích; na těch jede jen 10 pádlařů (5 na každé straně), bubeník a kormidelník.

Dračí lodě jsou nejvíc týmový sport na světě. K plnému obsazení lodi je třeba 22 lidí v každém okamžiku spolupracujících a sladěných. Úspěch je otázkou techniky pádlování a hlavně sladění všech členů posádky v jeden precizně fungující celek.

Chceš si dračí loď zkusit? Přijď na trénink!
Chceš vědět, koho na tréninku potkáš? Přečti si o nás!