Rubriky
Neškodné závody na dračích lodích

Na draky jsou Poděbrady

Závody v Poděbradech jsou radost. Čistá voda v pískovně, písčitá pláž, důstojní soupeři, termín, ve kterém pořadatelé pokaždé zajistí léto, to všechno kousek od Prahy. Takže sem jezdíme rádi.

Letos jsme naši dračí loď před závodem ještě posílili o dvě pádla Leviathanů a spoustu psů, takže jsme odjížděli ve výtečné náladě. První dvoustovkovou rozjížďku jsme vyhráli o parník; druhou těsně prohráli. A bylo z toho finále B proti Namydlenému Blesku. I když jsme zajeli velmi slušných 54:70, byli lepší. Jenže pak přišel kilometr.

Ten se v Poděbradech jezdí na unikátní trati, která vede do trojúhelníku a má dva otočky vlevo, tedy na druhou stranu než je obvyklé. Na kormidlo jsme ukecali Kubase, nastoupili proto Boudě u Jamese, se kterými jsem se tahali dost těsně o čtvrté místo na dvoustovce… a rozjeli se.

Letos se jelo intervalově a my s rozjížďce startovali první, takže jsme neměli koho dohánět, ale jízda proti stopkám se povedla. Časem 5 minut, 48 vteřin a 29 setin jsme Jamese přejeli skoro o půl minuty. A pak jsme čekali na výsledky finále A. Namydlený blesk 6:01, Lyžaři 5:45, sportovní gymnázium, 5:44. Takže nečekaně a velmi těsně třetí. Radost, první pohár sezóny doma. (A rovnou jsme vyzkoušeli, k čemu je na poháru ta matka zespoda. Ano, dá se rozebrat. A kupodivu i složit zpátky 😊)