Rubriky
Neškodné závody na dračích lodích

Pražský dračí podzim poprvé v domácí loděnici – a třikrát na bedně!

Na Pražský dračí podzim jezdíme tradičně a rádi. Letos, stejně jako vloni, probíhal v naší domácí loděnici; výhoda domácího hřiště se projevila naplno. Proti minulým letům přinesl dost novinek.

Zatímco na trénincích se všichni do lodě ani nevejdeme, na závod se nás sešlo jen 14. Po poradě kapitánů ale pořadatelé nakonec vyhlásili, že posádku tvoří 16 pádlujících, takže stačilo ulovit jednoho náhodného kolemjdoucího a pak ještě přemluvit na hostování členku Timi týmu … a měli jsme posádku jedna radost.

Druhou novinkou bylo, že jsme ve finále na 200 metrů a pak i na kilák přemluvili Kubase, aby nám bubnoval. Vzal to důkladně a důrazně. I zjistili jsme, že při jeho bubnování loď jede stejně rychle v šestnácti, jako běžně při tréninku ve dvaceti. Vyždímal z nás přes kilometr za hodinu navíc.

Třetí novinkou bylo to, že jsme konečně pojali závod indonéských lodí aspoň trochu vážně; zejména po otočce. No a úplně nakonec ještě dva lidi na kilometr odpadli, takže jsme si ho střihli ve čtrnácti. I tak jsme zabojovali a dojeli třetí. Výsledek: dvě druhá místa: v indonéských lodích a na 200m (poobakrát za německou posádkou, takže z ČR nejlepší); a na kilák třetí. Díky organizátorům (jmenovitě Honzovi Tomíčkovi a celé bandě kolem něj), bylo to super a za rok se těšíme zas!