Rubriky
Neškodné závody na dračích lodích

Tragicky dlouhé, vzor 2017

O víkendu jsme si střihli Tragicky dlouhé tratě. Je to český unikát – 2x 4,5 kilometru s hromadným startem, takže úplně jiný závod než když jedeme proti stopkám – a navíc to z naší domácí loděnice máme jenom pár kroků.

Letos ale organizátorky z Db Tragedky Prague změnily systém – jelo se na dvě jízdy a rozhodoval součet časů. To trochu nabouralo naše plány, protože kormidlo v podání skvělého Machajdy jsme měli domluvené jen na odpolední jízdu, ale co se dalo dělat. V první jízdě se nám nepovedlo sednout ostatním na vlnu, takže k obrátce jsme dojeli těsně za balíkem čtyř lodí. To ale kormidelnice nekompromisně využila, bravurně ostatní podjela a vyjížděli jsme první.

Jenže tohle místo jsme neudrželi; po druhé obrátce a po kilometrovém přetahování s Oldies (kterým jsme půjčili Pepína) jsme nakonec zůstali pár vteřin za nimi. V poločase jsme byli čtvrtí. Na druhou jízdu jsme mírně obměnili tým. Přišla Petra, takže Oldies věkový průměr snižovala Šárka a Šimon. A hlavně přišel Machajda.

Do druhé jízdy jsme nastoupili z vnější dráhy; na vlnu jsme sedli skvěle, a asi třista metrů před otočkou Machjada zavelel – přestaňte pádlovat. Všechny soupeře jsme nechali předjet, bravurně sjeli doleva, na vnitřní dráhu a deseti mocnými záběry se objevili vedle oranžových hanáků. Vůbec netušili, kde jsme se tam vzali. Ještě před otočkou jsme vyhecovali nástup, ale bohužel nezachytili RK Dragons, takže na otočku jsme vjížděli druzí.

Cestou proti proudu j otočce číslo 2 jsme se rvali o druhý flek s Kozou; kolem bójek ale projeli výborně a nenechali nám ani centimetr místa k podjetí a přes veškerou snahu jsme je už do cíle nedojeli. Součet časů ale hovořil jasně – skvělé třetí místo.

Třetí závody za sebou, kde jsme byli na bedně, a upřímně – tady to pro nás bylo největší překvápko. A letos si zazávodíme ještě jednou – na konci října na Fryštenského míli ve Štětí.