Rubriky
Neškodné závody na dračích lodích

Fryštenského pohár jen pro silné (nátury)

Fryštenského pohár je čistý punk. Poslední závody sezóny, na volném Labi ve Štětí, ve větru a chladu a dvě dračí lodě pro šest posádek. K tomu handicapový systém, takže o překvapení tu není nouze.

Ani letos nebylo.

Systém jízd se ladil až na poradě kapitánů. Nakonec jsem se dohodli, že pojedeme ve třech dvojicích proti sobě tak, abychom si vystřídali vnitřní dráhu do první otočky. A mezi jízdami nebudeme vysedat – představa, že v mokrých dresech klepeme kosu na břehu, opravdu nikoho nelákala.

Do dvojice nám Čáp, organizátor, určil Peruny, draky z Vysočiny (Trochu klamou tělem, protože jsou z Hluboké a trénují na Řece, což je ve skutečnosti rybník). První jízdu máme vnější dráhu, ale hned za mostním obloukem za to bereme, nejdřív se na Peruny dotahujeme a pak jim ujíždíme. Do cíle pohodlně přijíždíme první. Odveta byla pomalejší . K otáčce se nikdo nehrnul, my jsme nechtěli Perunům dát možnost nás podjet a Peruni se nehrnuli do toho jet otáčku vnější dráhou. Ale hned jakmile lodě obkroužily bójku, jsme si dali nástup a Peruny utrhli. Hurá, můžeme se převléci.

A pak k Čápovi do hospody počkat, než spočte výsledky. Díky handicapům se nedá nic spočítat dopředu, víme jen to, že s Peruny máme handicap stejný, takže nejsme poslední. Čáp čte šesté, páté, čtvrté místo .. a Peruny pořád nejmenuje. A za chvíli je všechno jasné – jdeme si pro největší pohár, jaký jsme kdy vyhráli! Je sice putovní, ale až se za rok vrátíme, nenecháme ho nikomu zadarmo!