Rubriky
Neškodné závody na dračích lodích

Sezónu 2018 startujeme na Dračím popelu

První závod venkovní sezóny, Popel, jsme jeli už potřetí. Trať se proti loňsku mírně prodloužila, letošní míle měla podle našeho měření dost předně dva kilometry.

První jízda na malé lodi … no, byla to jízda na dva kilometry na malé lodi. Jedenáct statečných, kteří se rvali se vzdáleností a časem, nakonec dojelo o stupínek lépe než loni.

Ale na krátkých lodích probíhalo čilé handlování, takže Oldies vyjeli se Štěpou a Pavlem na pádlech a Kubou, který si rovnou na závodě odbyl svoji premiéru na bubnu (a dva dny pak nemluvil) a jakým všem dámským posádkám pomáhaly Neškodné, se už asi nikdy nedozvíme.

Druhá jízda, na dlouhé, bylo trochu jiné kafe. Nejdřív nám vyšel start, takže jsme se ještě sto metrů po startu zkoušeli držet Předměřicím na vlně – pravda je, že nám to nevydrželo dlouho. Takže jsme nechali Dragonteam z Kojetína, ať nás dojede, a pak se cestou k otočce pečlivě hlídali. Do obrátky jsme vjeli na lepší – vnitřní – straně; a rozhodně jsme nespěchali. Při výjezdu to ale bylo tvrdých a dlouhých dvacet a Kojetín zůstal dvě délky za námi. A pak už zbývalo jenom tempo udržet až do cíle…

A záznam z jízdy nám pak ukázal, že jsem ten kilometr po proudu do cíle opravu jeli jak dráha, dokonce jsme rychlost mírně zvyšovali. Dobrá jízda, Proti loňsku o stupínek lepší umístění, skvělé počasí, popelníčky do sbírky .. co chtít z téhle soboty víc?