Rubriky
Neškodné závody na dračích lodích

Pálava na krátkých lodích

Pálava je pro většinu české populace víno, ženy, zpěv, pro nás postižené dračími loděmi ještě k tomu trocha pádlování – i když tedy popravdě to v sobotu ráno po páteční obhlídce místních sklípků obvykle moc nejde. Letošní závody byly trochu jiné než obvykle.

Jednak se jelo o týden později než obvykle, jednak na malých lodích a ještě k tomu se všechny závody, včetně kilometru, jely už v sobotu. To mělo dva důsledky.

Přihlásilo se nás míň než obvykle, protože dovolené – ale přihlásilo se nás o něco víc, než jen je jednu posádku, takže jsme postavili dvě lodě. Takže v šíleným pařáku měli někteří z nás možnost střihnout si za celý den osm závodů na 200 metrů a dva kilometry. To je nabídka, které se odolává jenom těžko.

Co se výsledků týče, jeli jsme už i líp.

Vyhráli jsme sice dvě rozjížďky, ale taky jsme si vyzkoušeli, že když se pomalu odstartuje, pomalu se jede celý závod a že blbej kormidelník na kilometru je prostě blbej kormidelník. Nakonec to bylo na 200 metrů Sport 12. místo z 18, ve Funu 14. z 23; na kilometr ve Sportu 13. ze 17 a ve Funu 10. z 21. (Jo – a taky jsme na fotce v Blesku!)